סיכום פגישה: זכויות וחובות עובדי הגנים בתקופת הקורונה – עו"ד גדי שילה

ביום ראשון ה- 25.4.21 התקיימה שיחת זום פתוחה, שנועדה לציוותי הגנים של חינוך ולדורף, עם עו״ד גדי שילה. מטרת השיחה הייתה ליידע ולעדכן את הגננות והגננים בהיבטים החוקיים הנוגעים לחיסונים ולבדיקות.

להמשך קריאה »

מכתב לנשות ואנשי חינוך לגיל הרך –לידה עד שלוש – מאי 2020

אנו כותבות לכן בזמן מיוחד זה בו כולנו פוגשות ומתמודדות עם מגפת הקורונה והשפעותיה. חיי כולנו הושפעו, השתנו וישתנו בעקבות כך ובאופן מיוחד ילדינו. כאנשי חינוך לגיל הרך אנו פוגשות את הילד הצעיר הבא לעולם עם רצון גדול והתכוונות לגדול ולהתפתח.

להמשך קריאה »

התמודדות עם מצבי לחץ אצל ילדים צעירים בעקבות אירוע טראומתי

הדרך בה ההורים מתמודדים עם המצב משפיע על רמת המצוקה של הילדים. הורים חרדים מגבירים את הלחץ אצל ילדים. ממקרים שהיו בעבר אפשר לראות שאחרי אירוע עולים דיווחים על מקרי מצוקה וחרדות. תוך כדי האירוע מגייסים כוחות והסימפטומים מופיעים שבוע שבועיים אחרי שהאירוע מסתיים. הנפש משתחררת והמצוקה עולה. זה לא בדיוק המצב שבו אנחנו נמצאים עכשיו. נשאלת השאלה: האם אנחנו חוזרים לשגרה?

להמשך קריאה »

סיכום שתי פגישות מקוונת של נשות ואנשי חינוך עם חברות מעגל הגנים

בימים אלה אנו זקוקים כולנו, קטנים כגדולים, לשיקום. אנו המבוגרים יכולים להתייחס אל המציאות החדשה המלווה אותנו בשבועות האחרונים (וכנראה תמשיך ללוות אותנו) כאפיזודה יוצאת דופן בחיינו ולגייס משאבים של אמונה ואומץ לב ולחפש אחר שילוב מושכל של חוכמה, טוב לב ודאגה לזולת

להמשך קריאה »

חיזוק הכוחות הפנימיים בעזרת חימר

בימים אלו, אני מאמינה שאתם נדרשים לא אחת להוות מֵכָל עבור אחרים, גם כהורים וגם כאנשי חינוך הנושאים את הילדים איתם אתם עובדים. אני מאמינה ש"תפקיד" זה ונסיבות התקופה מעלים איתם תחושות רבות – חלקן חיוביות וחלקן פחות

להמשך קריאה »

פדגוגיה בימי פנדמיה והיסטריה

אינסוף סרטונים, מאמרים מלומדים, חוות דעת מקצועיות ולא מקצועיות, בדיחות, ולהבדיל- קובצי הנחיות, שנחלקו להרגעה והתראה, זרמו בקווים המקוונים בשבועות האחרונים! רגע לפני שנדע אם חוזרים מחר לגני הילדים, ולילדים במסגרות עם מענים מיוחדים, גם אנחנו תוהים מהי באמת חומרת המצב, ומה אתנו בשעת חירום. אנחנו, הא.נשים, המחנכים.ות, המבוגרים האחראים, אנו למעשה אלו שתגובותינו ומעשינו יכתיבו לילדים שאתנו, את כל אלה.

להמשך קריאה »

התכוונות בימי הקורונה – מרץ 2020

בימים מאתגרים אלה שחוסר הוודאות, אי הידיעה והחשש הם חלק עיקרי בחיי כולנו חשוב להזכיר לעצמינו שהדבר שהכי משפיע על הילדים הם המבוגרים שסביבם – מעשיהם, רגשותיהם ומחשבותיהם. על מנת לתמוך ולחזק אתכן/ם, החלטנו – חברות בעמותת מעגל הגנים – לשתף אתכן/ם במחשבות שעלו בנו.

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן